Diamentowe elementy optyczne CVD

Polikrystaliczny diament CVD jest od dawna uznawany za idealny materiał do szerokiej gamy zastosowań dzięki jego nadzwyczajnych właściwościom. Jego niezrównana twardość znajduje zastosowanie w zaawansowanych procesach obróbki na całym świecie.

Wysoka przewodność cieplna diamentu sprawia, że jest użyteczny w systemach kontroli temperatury. Szeroki zakres przepuszczalności optycznej pozwolił diamentowym oknom na zajęcie silnej pozycji w nowoczesnych systemach litograficznych produkujących półprzewodniki. Poza tym jego przejrzystość w paśmie mikrofalowym daje możliwości rozwoju różnych rozwiązań w inżynierii mikrofalowej. Polikrystaliczny diament CVD w swojej najczystszej formie jest wolny od pułapek elektronowych, co sprawia, że jest idealnym materiałem do produkcji ultraczułych czujników nuklearnych używanych w zastosowaniach o dużej mocy.

Produkty diamentowe, wytworzone w procesie chemicznego osadzania oparów plazmowych, zostały zoptymalizowane pod kątem wykorzystania właściwości, które czynią z diamentu super materiał. Łącząc wzrost kryształów z najnowocześniejszą obróbką klasy optycznej poprzez kształtowanie i polerowanie, zapewnienie jakości i powłoki, optycznej.

Rozwiązania w zakresie zarządzania termicznego

Poprzez dostrojenie procesu wzrostu osiąga się możliwość generowania polikrystalicznego diamentu CVD do różnych zastosowań wymagających wysokiej wydajności zarządzania temperaturą. Specyfikacje dla zakresu przewodności cieplnej do ponad 2200 W/m-K. 

Rozwiązania w zakresie obróbki mechanicznej

Amerykańska firma opracowała film diamentowy, który posiada wzorcową twardość i stopień zużycia podczas obróbki nawet najtwardszych materiałów.

Główne zastosowania diamentów CVD

Zastosowania diamentów CVD obejmują wielospektralną optykę laserową, okna dielektryczne, radiatory i inne.

Diament jest doskonałym materiałem do wielu różnych zastosowań ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, w tym ekstremalną twardość i wytrzymałość, wysoką przewodność cieplną, niską rozszerzalność cieplną, doskonałe właściwości dielektryczne, odporność na atak chemiczny i transmisję optyczną w szerokim zakresie spektralnym.

Amerykańska firma produkuje wysokiej jakości polikrystaliczne podłoża diamentowe CVD w najnowocześniejszych urządzeniach do wzrostu i produkcji. Materiał jest hodowany przy użyciu wspomaganego plazmą procesu chemicznego osadzania oparów, cięty laserowo do wymaganych wymiarów, a powierzchnia jest wykańczana według specyfikacji klienta. Dostępne są również inne specjalne usługi produkcyjne, takie jak: szlifowanie krawędzi, grawerowanie laserowe oraz projektowanie i produkcja zespołów optycznych. Dostępne są zaawansowane technologicznie powłoki optycznyczne do podłoży diamentowych, w tym AR, HR i TFP do zastosowań jedno- lub wielo-spektralnych.

Niektóre z produktów, które mogą być dostarczane  obejmują: