Szkiełka ochronne do laserów CO2 oraz światłowodowych.

Oferujemy w sprzedaży autentyczne i zastępcze elementy ochronne przeznaczone dla szerokiej gamy laserów CO2 oraz światłowodowych. W naszej ofercie znajdują się produkty oryginalne w atrakcyjnych cenach, wolne od dodatkowych marż producenta, a także alternatywne rozwiązania wysokiej jakości, które umożliwiają obniżenie kosztów eksploatacji przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości pracy urządzeń laserowych.

Nasza oferta obejmuje wyroby o wysokiej jakości, które zagwarantują bezpieczeństwo i wydajność Państwa sprzętu laserowego. Zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze odpowiednich produktów.

Proponujemy szeroki wybór szkiełek zabezpieczających, pasujących do systemów laserowych wielu wiodących marek, takich jak AMADA, BYSTRONIC, TRUMPF, PRIMA, MAZAK, BLM-ADIGE, CINCINNATI, HK LASER SYSTEMS, LVD, MITSUBISHI, NTC, PENTA, PRECITEC, SALVAGNINI oraz do urządzeń laserowych produkowanych w Chinach.

Prosimy o kontakt w celu uzyskania oferty na szkła ochronne dopasowane do Państwa potrzeb.

Katalog 2024 AllPobierz

Zadbaj o ochronę optyki.

Optyka jest często słabym ogniwem w systemach laserowych i wymaga starannej ochrony.

Ważne jest, aby pamiętać o zakupie okien ochronnych i innych części eksploatacyjnych bezpośrednio od sprawdzonych producentów,  aby uniknąć ryzyka awarii i nieprawidłowości w pracy urządzenia.

Na rynku obserwuje się wzrost liczby komponentów optycznych nieweryfikowanego pochodzenia, które są promowane jako alternatywy dla oryginalnych części eksploatacyjnych do laserów. Niestety, nieodpowiednie powłoki antyrefleksyjne mogą powodować poważne i kosztowne awarie w składnikach systemu laserowego, spowodowane odbiciem promieni laserowych.

Specjalne kwarcowe okna ochronne mają za zadanie chronić soczewki w urządzeniach do cięcia laserowego włóknowego. Aby zminimalizować ilość światła odbitego, elementy optyczne są pokrywane powłokami antyrefleksyjnymi. Nieodpowiedni wybór okna ochronnego może doprowadzić do uszkodzenia lasera. Na rynku dostępne są zamienniki wykonane z tańszych materiałów i pokryte powłokami AR w mniej kosztownych procesach. Oryginalne okno ochronne może funkcjonować nawet dziesięć razy dłużej niż tani zamiennik, a okno niskiej jakości może również obniżać jakość cięcia.

Okno ochronne soczewki lasera, pokryte warstwami antyrefleksyjnymi, jest zaawansowanym technologicznie komponentem o precyzyjnych właściwościach mechanicznych i optycznych. Konieczne jest, aby okno ochronne było wykonane z kwarcu i pokryte powłokami AR, które zmniejszają odbicie światła do minimum. Warstwy antyrefleksyjne są dostosowane do pracy z różnymi długościami fal i są stosowane w różnych typach laserów.

Niepoprawny wybór okna ochronnego, przeznaczonego do pracy z inną długością fali, może prowadzić do katastrofalnych konsekwencji, włącznie z uszkodzeniem głowicy lub źródła lasera. Bez specjalistycznego sprzętu badawczego trudno określić, do jakiej długości fali dany komponent optyczny został wykonany. W rezultacie użytkownik może nawet nie zdawać sobie sprawy, że używa niewłaściwego okna ochronnego, ryzykując uszkodzenie lasera.

Ponadto, nierówna jakość powłok antyrefleksyjnych i ich słaba adhezja do szkła mogą prowadzić do ich szybkiego uszkodzenia nawet przy delikatnym czyszczeniu. Zjawisko thermal lensing, czyli efekt powstawania gradientu temperaturowego, może powodować degradację procesu cięcia.

Optyka jest często słabym ogniwem w systemach laserowych i wymaga starannej ochrony.

Ważne jest, aby pamiętać o zakupie okien ochronnych i innych części eksploatacyjnych bezpośrednio od producenta wycinarki laserowej, aby uniknąć ryzyka awarii i nieprawidłowości w pracy urządzenia.

Nasza oferta obejmuje wyroby o wysokiej jakości, które zagwarantują bezpieczeństwo i wydajność Państwa sprzętu laserowego. Zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze odpowiednich produktów.

Dodatkowe usługi